Світові поставки смартфонів впали нижче за прогноз

Постачання смартфонів у світі в другому кварталі 2022 року впали на 8,7% щодо того ж періоду минулого року — до 286 млн штук. Такі попередні дані опублікувала компанія International Data Corporation (IDC).

Показник знизився за підсумками кварталу вчетверте поспіль і виявився на 3,5% гіршим за прогноз компанії.

«На початку року галузь страждала від обмежень поставок, а тепер — від обмеженого попиту, — зазначила директор з досліджень IDC Набіла Попал. — Інфляція, що зростає, і економічна невизначеність чинили серйозний тиск на споживчі витрати і призвели до збільшення нерозпроданих запасів у всіх регіонах».

Компанія очікує, що попит відновлюватиметься в деяких регіонах ближче до кінця року, але все одно знизить свій прогноз для ринку смартфонів на 2022 рік на кілька процентних пунктів.

Червневий прогноз IDC передбачає скорочення світових поставок смартфонів за підсумками поточного року на 3,5% – до 1,31 млрд. одиниць.

У Центральній та Східній Європі продажі смартфонів впали на 36,5% минулого кварталу через події в Україні. При цьому частку країн цього регіону припадає всього 6% глобальних поставок.

Падіння загальносвітових поставок спричинене головним чином скороченням продажів у Китаї на 14,3%. Постачання у країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону (без урахування Китаю та Японії), на які припадає майже половина загальносвітового ринку, зменшилися на 2,2%.

Південнокорейська Samsung Electronics збільшила продаж у квітні – червні на 5,6%, зміцнивши своє лідерство серед світових виробників з часткою ринку у 21,8%. Американська Apple підвищила продажі на 0,5% і піднялася на друге місце, а на третій рядок опустилася китайська Xiaomi, яка скоротила постачання на чверть.

Китайські OPPO і vivo (підрозділи BBK Electronics) також суттєво скоротили постачання минулого кварталу.

Leave a comment