Зазвичай при запиті інформації у розпорядників ми отримуємо великі рахунки за друк документів. Виставлені суми можуть перевищувати вартість друку в копіювальних центрах. Давайте спробуємо розібратись, що ж входить в цю вартість.
Відповідно до статті 21 Закону «Про доступ до публічної інформації» інформація надається безкоштовно, але якщо у разі задоволення запиту на отримання інформації передбачається виготовлення копій документів (обсяг яких становить більше 10 сторінок), особа, яка здійснила запит, зобов’язана відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
Розмір фактичних витрат на друк та копіювання визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах норм встановлених КМУ. Хочемо відмітити, що КМУ затвердив «граничні норми» витрат, але не сам розмір.
Розпорядники до фактичних витрат на копіювання та друк в основному включили такі показники: вартість паперу, заправки катриджу, знос катриджу та засобу копіювання, витрати на технічне обслуговування пристрою для копіювання, вартість електроенергії, заробітна плата та нарахування на неї.