Науково-технічний прогрес вже давно став невід’ємною частиною спорту. Проте, ми не віддаємо собі звіт наскільки цей вплив значний.
- Оскільки людське око не в змозі точно зафіксувати точку приземлення м’яча на високих швидкостях, в тенісі різко зросла кількість суддівських помилок. Що природним чином призвело до технічної революції і в арбітражі – підстраховувати людей стали комп’ютери.
- Втім, судячи з усього, найближчим часом на зміну «Соколине око» прийде ще більш досконала система арбітражу. При ній необхідність в лінійних суддів відпаде в принципі. Система FOXTENN Top Real Precision System, коротко – «Лиса», складається з 44 камер з частотою зйомки 2500 кадрів в секунду.
- Схожі з тенісом зміни науково-технічна революція внесла і в хокей. Композитні ключки дозволяють гравцям кидати шайбу зі швидкістю 200 км / год, а сучасні ковзани – збільшити швидкість і маневреність вдвічі в порівнянні з показниками 70-х років минулого століття.
- Багато спортивних вболівальників вважають, що перегляд відеоповторів для прийняття суддівських рішень в спірних ситуаціях вперше застосували в баскетболі або хокеї. Однак це не так. У 2001-му, за рік до того як відеоповтори стали застосовувати в НБА, це ноу-хау випробував інший ігровий вид спорту – екзотичний для наших уболівальників крикет. Експеримент визнали вдалим, і відеоповтори прижилися.
- Всім відомо, що спорт №1 нововведень не любить. Однак навіть футбол упав під натиском прогресу. Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) в березні 2016 року нарешті узаконив відеоповтори і в своєму виді спорту. Повтори покликані допомогти суддям приймати рішення в чотирьох спірних моментах: при забитих голах, видалення, пенальті і визначенні гравця, який повинен бути покараний. Вперше відеоповтор в футболі був використаний 14 грудня 2016 року під час Клубного чемпіонату світу.
- Здавалося б, як науково-технічний прогрес може вплинути на такий консервативний вид спорту, як плавання? Це дійсно виглядало неможливим, поки в 2008 році не з’явився плавальний костюм LZR Racer. Купальник «Лазер Рейсер» виготовляють з особливої високотехнологічної водовідштовхувальної тканини, що складається з переплетених ниток еластану-нейлону і поліуретану. Він забезпечує підвищений приплив кисню до м’язів і тримає тіло в більш зручній гідродинамічної позиції. Для ще більшого зниження лобового опору шви костюма роблять методом ультразвукового зварювання.