Технологічні тренди, які стали реальністю

Кожен новий рік починається з прогнозів щодо того, чого необхідно очікувати в найближчий час. При цьому значна частина будь-якого прогнозу може як збутися, так і не збутися. Рік тому нам обіцяли 5G на всій планеті. В реальності інтернет 5G залишається точковим. Необхідно визнати, що проникнення нових технологій в наше життя – процес більш повільний, ніж вказується в прогнозі. Однак плюс полягає в тому, що якщо технологія затребувана, то її поступальний рух невблаганно.
Технології RPA (Robotic Process Automation) та IPA (Intelligent Process Automation) вже зараз використовує значна частина компаній з різноманітних сфер діяльності. Основна різниця між двома технологіями заключається в тому, що перша програма виконує замість людини деяку автоматичну просту роботу, а інша включає алгоритм прийняття рішень.
Інтерфейси з голосовим управлінням довгий час були побитим штампом наукової фантастики, але 2010-і роки все змінили. Першопрохідцями, які почали на початку десятиліття впроваджувати відповідні рішення в життя, стали Apple і Google. Спершу мова йшла про відповідні функції в смартфоні, а потім з’явилися перші розумні колонки, створені для управління системами розумного будинку. Майбутнє настало.
Ентузіасти криптовалюти не праві, коли говорять, що біткоїни – це нове золото. Нове золото – це дані, і зараз можна вже з упевненістю сказати, що ставлення до інформації нарешті почало змінюватися.
Щорічні темпи зростання ринку хмарних технологій складає близько 20%, що дає право говорити про них, як про актуальний тренд. Ще декілька років тому, говорячи про хмарні технології ми розуміли лише можливість зберігання даних, то сьогодні перелік доступних функцій бізнесу значно більший, а центральне місце займає сегмент «програма як послуга», тобто підписка на використання програмного забезпечення.
Головними перевагами хмарних рішень є зручність та економія. Користувачеві не потрібно купляти спеціальне програмне забезпечення та техніку, займатись налаштуванням, оновленням та технічним обслуговуванням.
Серед актуальних варіантів використання хмарних рішень варто відмітити розміщення в хмарах тестового середовища для розробки нових програмних продуктів.