Бізнес може не витримати 2 хвилю коронакризи

Світова економіка активно потерпає від наслідків кризи, яка виникла внаслідок розповсюдження всесвітньої пандемії.
У відповідь на пандемію COVID-19 відбулись суттєві зміни у життєдіяльності багатьох держав світу, у тому числі і в України. Так, було запроваджено надзвичайний стан в цілому в країнах або в окремих регіонах чи сферах; майже у всіх країнах запроваджено санітарно-епідеміологічні заходи (карантинні зони, перевірка температури, скасування масових заходів, закриття навчальних та культурно-розважальних закладів); встановлено обмеження виїзду/в’їзду до країн та пересування всередині країн; посилено роль державного управління в надзвичайних умовах; встановлені обмеження трудової діяльності; введені нові дистанційні форми праці та освіти.
COVID-19 оголив ряд системних проблем, які роками ховались та чекали реформ.
Значний відсоток компаній до сьогоднішнього дня повністю не оговтались від першої хвилі карантину, а під час другої хвилі доведеться сильніше затягнути пояси. Тому багатьом компаніям доведеться відмовитись від активного розвитку, відповідно ми будемо спостерігати погіршення кризи.
Бізнес закликає уникнути жорсткого локдауну в країні та підходити до прийняття будь-яких рішень в даному контексті з точки зору довгострокового, стратегічного планування