Світ навколо нас стрімко змінюється, при цьому темпи подій постійно збільшуються. Сьогодні технологічні революції виникають раз в десять років і зазвичай нові технології радикально змінюють наше життя.
Ще десять років тому для здійснення банківських операцій необхідно було йти в банк, стояти в черзі, заповнювати чисельні папери, витрачати час та нерви. Зараз достатньо взяти смартфон, розблокувати його та зайти в мобільний додаток. За декілька хвилин ви здійсните всі необхідні оплати. Зручно, швидко, безпечно!
Технічний прогрес змінює і ринок праці, знищуючи одні професії та створюючи інші. Разом із бондарями, переписувачами книг, кануть в минуле і клерки, телефоністки. Така доля може чекати і працівників пошти, перекладачів та багаточисельних офісних співробітників.
Згідно з дослідженнями McKinsey, технічний прогрес може залишити 375 млн осіб без роботи до 2030 року через хвилю нової автоматизації. Щоб не залишитися за бортом, буде необхідно мати адекватну і затребувану кваліфікацію, тим більше що деякі навички не втратять актуальності ще довго (про це нижче).
У 2017 році аналітики PricewaterhouseCoopers опублікували доповідь під назвою «Робоча сила майбутнього. Конкуруючі сили, що визначають вигляд 2030 року ». Доповідь цікавий тим, що складали його фахівці, для яких ринок праці – це поле щоденної роботи, а не простір для фантазій і сміливих припущень.
У доповіді вони не призводять конкретного списку професій майбутнього, а вказують на ключові фактори, які будуть це майбутнє визначати. Ось їх список:
- Технологічні прориви.
- Зрушення в демографії.
- Стрімка урбанізація.
- Зміна розкладу економічних сил.
- Зміна клімату і дефіцит ресурсів.