Змінені правила позапланових перевірок ДПС відповідно до Закону № 466-ІХ

Змінені правила позапланових перевірок ДПС відповідно до Закону № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Відповідно до внесених змін:

  • З 23.05.2020 року підставою для проведення позапланової перевірки є: неподання платником податків в установлений законом строк податкової декларації, розрахунків, звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до п. 39.4 ПКУ, якщо їх подання передбачено законом; отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік.
  • З 1.07.2020 контролюючий орган матиме право провести документальну позапланову перевірку у разі, якщо після проведення документальної планової перевірки або документальної позапланової перевірки отримано інформацію та/або документи від іноземних державних органів, які стосуються питань, що були охоплені під час попередніх перевірок платника податків та свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Така перевірка проводитиметься виключно щодо питань, що стали підставою для проведення такої перевірки.
  • З 1.01.2021 року документальна позапланова перевірка може бути проведена у разі, якщо платником податків подано в установленому порядку контролюючому органу заперечення до акту перевірки в порядку, визначеному п. 86.7 цього Кодексу, або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення.

Також, слід відмітити, що з Податкового кодексу було вилучено норму, коли документальна позапланова перевірка проводилась на підставі отриманого судового рішення.