Саме в цей день у 1919 році було підписано Акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Офіційно свято почали святкувати у 1999 році. Проголошення Акту Злуки відбулося на Софійській площі у Києві.
Підписаний Акт став результатом об’єднавчого руху, який активно здійснювався з середини ХІХ століття. 1 грудня 1918 року між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою було підписано у Фастові «переступний» договір про об’єднання двох частин України в одну велику державу.
У 2011 році указом президента Віктора Януковича День соборності 22 січня скасований на офіційному рівні. Відновлено вже у 2014 році після його втечі.
Головною традицією цього національного свята є формування живого ланцюга. Історія цієї традиції почалась у 1990 році, коли патріотично налаштовані українці символічно продемонстрували єдність держави та народу, сформувавши живий ланцюг. Він протягувався від Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного.