Робот-пес Spot від Boston Dynamics виміряв радіацію у Чорнобилі

У Чорнобильській зоні відчуження провели випробування автономного робота Spot від Boston Dynamics. Зокрема – виміряли радіацію у пунктах локалізації та захоронення відходів “Рудий ліс”, “Підлісний” та “Буряківка”.
Це відбулося в рамках візиту інженерів університету Брістоля на Чорнобильську АЕС
Вони прибули, аби в умовах зони відчуження випробувати дистанційно керованих роботів. Серед них був і відомий робот-пес Spot, створений американською компанією Boston Dynamics.
Крім цього, використовували безпілотники, наземні роботизовані системи та датчики-сканери – аби оцінити розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі.
Ми приїхали, аби з допомогою роботизованих платформ скласти мапу поширення радіоактивного забруднення. А також для випробування нашої техніки та налагодження нових контактів. “Вони багато працювали з організаціями ядерної сфери у Великій Британії. Але ще ніколи не були у таких складних зовнішніх умовах як у Чорнобилі. Працювати тут, на території АЕС – це для нас унікальна можливість” – пояснив науковий працівник Девід Меґсон-Сміт.
Зауважимо, що у вересні 2020 року Spot почали продавати Робопса Spot від Boston Dynamics у Європі: ціна не лише у США, а й у країнах Євросоюзу, Великобританії та Канаді. Коштує такий робот 74,5 тисячі доларів (понад 2 мільйони гривень).