Продовжено мораторій на стягнення заставленого майна за кредитами в інвалюті та змінено правила мікрокредитування

15 вересня 2020 року Президент підписав Закон № 891 «Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій» та 16 вересня 2020 року було підписано Закон № 895 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Закон № 891 вступає в силу з 1 січня 2021 року, відповідно до Закону кредитні договори, які заключаються на термін до одного місяця та договори, загальний розмір кредиту за яким не перевищує однієї мінімальної заробітної плати відноситься до користувацьких кредитів.

Закон № 895 продовжує дію мораторію на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті, до 21 квітня 2021 року. Також Закон встановлює заборону на примусове стягнення іншого майна (майнових прав) по договорам іпотеки з лиць, які мають обов’язки по кредитам, надані їм в іноземній валюті, та заборона кредитним установам передавати на користь іншого свої права.