Презентація електронного додатку “ITTA-аномалія” для аналізу процесу голосування

У середу, 21 жовтня в прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” відбулася презентація програмного продукту “ITTA-аномалія” для аналізу процесу голосування за відповідними показниками на виборчих дільницях.

Український інститут політики, спільно з Міжнародною асоціацією трансферу технологій розробили продукт для аналізу процесу голосування за відповідними показниками.

Під час прес-конференції виступили:

  • Руслан Бортник – Директор Українського Інституту політики.
  • Олександр Теплюк – Виконавчий директор Українського Інституту політики з виборчих технологій і політконсалтингу.
  • Артем Гончаренко – Президент ITTA (ГО «Міжнародна асоціація трансферу технологій).

Програмний продукт “ITTA-аномалія” відображає відхилення під час голосування на виборчих дільницях, що дає можливість, як учасникам виборчого процесу, так і іншим зацікавленим організаціям і особам миттєво зреагувати і прийняти відповідні рішення. Процес обробки програмою інформації займає до 5 хвилин в залежності від якості інтернет-з’єднання, після чого дані з ділянки відображаються в системі і доступні для її користувачів.

Так, кожна партія, отримавши логін і пароль доступу, зможе безкоштовно використовувати розробку, при цьому забезпечивши себе додатковим інструментом захисту від недобросовісних конкурентів та інших зацікавлених осіб.

На початку презентації електронного додатка директор Українського Інституту політики Руслан Бортник зазначив:

Сьогодні ми хочемо презентувати ще один наш електронний продукт, який, як ми вважаємо, буде сприяти протидії фальсифікаціям, незаконних способів спотворити явку або результати голосування. Цей продукт також є безкоштовним і розрахований на політичні партії, незалежні громадські організації, виборчі комісії, особливо ЦВК, яка буде збирати результати з усіх місцевих виборчкомів – всіх учасників виборчого процесу, журналістів, експертів. Це наш внесок у забезпечення прозорості і конкурентності української політичної системи.

Далі презентацію продовжив виконавчий директор Українського Інституту політики з виборчих технологій і політконсалтингу Олександр Теплюк:

Ми вивчили недоліки виборчого процесу, а також методи фальсифікації і маніпуляції які використовують конкуренти. І щоб припинити подібні дії ми створюємо різні електронні продукти, які, допомагатимуть у підрахунку голосів. Ми також рекомендуємо ознайомитися з нещодавно презентованого нами електорального калькулятора місцевих виборів, для того щоб мати об’єктивне уявлення про те, який результат кандидати можуть отримати на виборах. Спілкуючись з кандидатами, приходиш до висновку, що більшість з них не розуміє, як працює нинішня виборча система.

На майбутніх місцевих виборах можуть готуватися масові фальсифікації. З огляду на фактор карантину, багато людей сьогодні просто не прийде на виборчі дільниці. І, отже, кандидатам необхідно стимулювати і привести виборця голосувати, щоб отримати квоту для отримання депутатського мандата або крісло мера. Очікуваних схем буде дуже багато. Тому ми, щоб протидіяти процесу фальсифікації створили додаток “ITTA-аномалія”. Збір інформації в період виборів є дуже важливим для багатьох політичних сил. Наш програмний продукт допомагає політичним силам не тільки автоматично зібрати інформацію, а й проаналізувати її. Фільтр буде відбуватися за певними регіонами. На кожній дільниці голосування відбувається приблизно однаково з мінімальним відхиленням 1-2%, максимум 3%. І якщо при подачі даної інформації у відкритому доступі на графіку ви побачите, що відхилення відбулося більше, ніж на цю кількість, отже, на цю виборчу дільницю необхідно звернути увагу не тільки політичним партіям, а й правоохоронним органам. Ця програма відмінно буде відображати т.зв. «Каруселі», і саме це відхилення і буде показником фальсифікації на ділянці. З огляду на те, що це безкоштовний ресурс, кожен громадянин, зацікавлений у чесності та прозорості виборів, зможе на сайті відстежити як саме відбувається процес голосування по регіонах і на кожній дільниці.

Президент ITTA (ГО «Міжнародна асоціація трансферу технологій) Артем Гончаренко ознайомив з технічною частиною програми” ITTA-аномалія “.

Система створена з простим призначеним для користувача інтерфейсом. Щоб отримати результат, необхідно вибрати у відповідній графі партію, населений пункт і час за який бажаєте переглянути результат голосування. На підставі цих результатів можна визначити аномалію. Платформа розрахована на одночасне відвідування від 200 тис. до мільйона чоловік.

Дана платформа може бути використана не тільки для виборів, а й для проведення референдумів, голосувань в корпоративному секторі і голосувань, які будуть проводитися в приватних компаніях, якщо виникне така необхідність. Всі дані додатка будуть отримані в реальному часі.

Надалі платформа “ITTA-аномалія” буде перетворена у велику мультіплатформу з надійною системою захисту.

Кожен користувач зможе створити свою сторінку на цій платформі і масштабувати її до потрібного йому варіанту, заповнивши на сайті необхідну форму заявки.

Наразі дуже важливим є збереження інформації користувачів на різних серверах. Ми прописали алгоритми захисту, в яких людський фактор присутній тільки на момент підключення конкретного користувача до системи, мінімізуючи таким чином можливість злому за рахунок людського фактора. При найменшому перехопленні інформації система автоматично блокуватиме записи і відключати користувача.

Олександр Теплюк додав, що в 2019 р. на базі цієї системи, яка була забезпечена надійним захистом, більшості партій ЦВК була запропонована додаткова система паралельного підрахунку. Але наші політичні сили не зацікавлені, як виявилося в чесності і, на превеликий жаль,  більшість, а точніше сто відсотків, від цього відмовилися.

Незважаючи на це, ми будемо продовжувати робити все можливе щоб вести паралельний підрахунок на базі захищених систем, щоб в Україні нарешті відбулися чесні і прозорі вибори.

Руслан Бортник також повідомив, що система була запропонована Офісу Президента України для використання під час запланованого опитування 25 жовтня. Оскільки система безкоштовна, вона дозволить мінімізувати необхідні витрати. Експерти очікують реакції Президента на цю пропозицію і готові повністю надати систему для аналізу на момент проведення опитування.

Український Інститут політики та ГО «Міжнародна асоціація трансферу технологій» підписали спільний меморандум про стратегічне співробітництво в цьому напрямку.

https://uiamp.org.ua/prezentaciya-elektronnogo-prilozheniya-itta-anomaliya-dlya-analiza-processa-golosovaniya?fbclid=IwAR1JQB4jC5KmutwUuONTHJMXHBtfhTddxsF3_NmQ-Ohf3C4BOD_zUSrpfZY

Трансляція прес-конференції доступна за посиланням: