Підсумки 2020 – команда ІТТА

Здається, що для кожного з нас 2020 рік асоціюється зі всесвітньою пандемією, економічною кризою, не можливістю подорожувати та переміщуватися всередині країни.

Для мене 2020 рік не став виключенням. Мій рік розпочався з глобального оновлення та формування нових планів з розвитку своєї торгової марки та просування її як в Україні, так і в Європі; початком нових співпраць та проектів; веденням наукової діяльності тощо.

З початком карантину, в березні минулого року, я максимально зберігав позитивний настрій та продовжував віддавати себе роботі, спілкуванню з клієнтами та розвитку їх бізнесу, написанню ряду статей, участі та організації конференцій. Проте стикнувся з деякими труднощами. Особливо важко було під час карантину відкрити асоціацію International Transfer Technology Association.

Протягом карантину я задавав собі питання: що думають наші колишні та нинішні клієнтів щодо впливу карантину та локдауну, а потім і карантину вихідного дня на їх бізнес. Я і моя команда підготували кілька запитань:

  1. Який був 2020 у порівнянні з 2019? Прибутковий, збитковий, які фінансові результати?
  2. Переформатування роботи команди – продовжували працювати у звичному режимі (офлайн) чи перейшли  працювати дистанційно (в онлайн)? Частково чи повністю?
  3. Чекаєте закінчення карантину чи продовжуєте онлайн формат? Які плани на найближче майбутнє та настрій в цілому?
  4. Що змінилось з переходом в онлайн? Позитивні і негативні зміни?

Далі даємо відповіді та рекомендації:

СФЕРА БУДІВНИЦТВА:

Якщо мова йде про прибутки, та в загальному про сферу, та не збитковими виявилися лише певна частина сфери будівництва – ремонти. Проте відбувся демпінг більшої частини ринку, у зв’язку з тим, що люди повернулися із за кордону, де працювали у різних галузях, і були готові до будь-якої роботи, щоб заробити собі на проживання. Хочу зазначити, що в довгостроковій перспективі спеціалізовані компанії та бригади зможуть повернули свою затребуваність.

Щодо мене та роботи моєї команди у сфері будівництва. Ми змогли знайти нові канали продажів та нових клієнтів (з різних сфер). Саме так ми пережили кризу 2020 року з мінімальними втратами. На початку, звісно, відбулося припинення деяких контрактів та угод, роботу було поставлено в режим “пауза”. І це логічно, адже когось міг паралізував карантин, хтось занервував та заметушився. Але в цілому, за підсумками рік закриваємо навіть з незначним прибутком!

Щодо дистанційної роботи: в реаліях ми зрозуміли, що в офісі не потрібно тримати тих, хто може працювати вдома. В офісі працюють лише ті, у кого немає можливості працювати вдома з певних причин, та ті, хто комунікував з клієнтами. Спочатку ми всі сумували за минулим офісним життям, але до серпня всі так звикли, що вже і наради проводили лише онлайн або в дорозі. Найбільш важко було тим, у кого маленькі діти, і з дому під час жорсткого карантину не вийти.

Плани: Плануємо зростання і збільшення темпів розвитку.

СФЕРА ТУРИЗМУ:
Для цієї сфери від початку карантину почались складні часи, хоча сьогодні вже спостерігається деякий невеликий підйом і особливо розвиток внутрішнього туризму, а також здійснюються подорожі до тих країн, де спрощені умови в’їзду або країна не закрита на карантин. Наразі сфера зазнає впливу зовнішніх факторів, тому у підсумку незабаром ми отримаємо щось значно нове, змінене і доповнене.

СФЕРА ІТ:

Для ІТ сфери був наявний характерний спад. Проте через деякий час, у цілому, розпочалося невелике зростання. Це й не дивно, тому що всі у зменшилися обсяги роботи – почали замовляти сайти та рекламу для свого розвитку. Декому це принесло позитивні результати, декому ні, а в загальному бюджети зросли для всієї України.

Технології розвиваються, незважаючи на те, що пандемія призвела до припинення діяльності майже у всіх галузях по всьому світу. Проте кожного дня відбуваються презентації нових ІТ продуктів, змінюються алгоритми та підходи. У ці нелегкі часи отримувати прибутки будуть ті, хто активно розвивався і не гаяв часу у період пандемії.

Мені дуже подобається висловлювання Генрі Форда: «Людина, яка зупиняє рекламу, щоб заощадити гроші, подібна до людини, яка зупиняє годинник, щоб заощадити час».

ІТ працювали онлайн і до цього, тому перехід на повний онлайн був деяким випробуванням, але не вироком.

Артем Гончаренко та команда ІТТА