Мобільні телефони

Мобільні телефони існують набагато довше, ніж ви могли б припустити. Перший «справжній» дзвінок по мобільному телефону був зроблений в 1946 році. Задовго до появи iPhone, команда в Bell Labs створила сервіс бездротових телефонів, доступний в 100 містах.
Це було дорого, з щомісячною платою в 15 доларів, що по нинішнім міркам становить близько 150 доларів. Плата за 1 дзвінок становила 30-40 центів.
Вага пристрою становила 36 кілограмів, а мобільність була обмежена автомобілями. На додаток до ціни і ваги, була також групова лінія, яка підтримувала три дзвінки одночасно на одне місто. Ціна і технологічні обмеження не дозволили сервісу стати популярним.
І все ж в 1922 році був більш життєздатний варіант. Хоча цей пристрій називався «бездротовим телефоном», його навряд чи можна було назвати схожим на сучасний мобільний телефон. Однак воно дозволяло членам сім’ї підтримувати зв’язок на великих відстанях і для 1920-х років було непоганим зразком.
Це пристрій був свого роду одностороннім кристалічним радіо, яке використовувалося для прослуховування повідомлень. Воно було величезним і вимагало використання спеціальної парасольки, яка виступала антеною. Однак джерела енергії йому не було потрібно, оскільки енергію забезпечувала антена. Стара реклама цього телефону орієнтувалася на жінок, які хотіли чути своїх чоловіків, де б ті не були в цей момент. Правда, для цього потрібно тягатися з громіздким радіо і постійно слухати ефір в очікуванні дзвінка. Не дивно, що цей пристрій так і не став популярним.