Історія відеоігор

Широко вважається, що історія відеоігор почала з Pong. Але насправді ці ігри були задовго до виходу Pong в 1972 році. Ще в 1958 році доктор Вільям Хігінботем працював в Брукхейвенській національній лабораторії, проводячи розрахунки траєкторій ракет і стрибаючих кульок. Під час своїх досліджень він раптом усвідомив, що результати можуть бути використані для розваг.
Хігінботем назвав свою нову гру Tennis for Two («Теніс на двох»), і в ній «тенісний м’ячик» (у вигляді точки світла) стрибав по полю з мережею в середині. Екран був 12,7-сантиметровим, а управління в грі здійснювалося за допомогою великої коробки з ручкою, що обертається. «Теніс на двох» ніколи не з’явився в магазинах, оскільки був вкрай схожий на проект, який Хігінботем використовував у федеральній лабораторії, а значить, уряд США заздалегідь отримувало права на гру, якби він спробував її продати.
Однак ще до цієї гри був ракетний симулятор Cathode Ray Tube Amusement Device. Запатентований в 1948 році, це був масивний, встановлений в шафі електронно-променевий комп’ютер. За допомогою ручок виставлялася швидкість і траєкторія артилерійського снаряда, яким гравець повинен був потрапити в зумовлену точку на екрані.
На цих точках були накладені прозорі зображення літаків. Тобто зображення літака розташовувалося поверх екрану. (Зрештою, це були 40-ті роки, і рівень графічної деталізації, необхідний для відображення ігрового літака, просто був недосяжний). Якщо гравець зумів влучити в ціль, снаряд розмивався, імітуючи вибух.